Eksiz Oluk
Eksiz Oluk

Eksiz yağmur olukları dekoratif görünümü sayesinde yapılarınıza estetik güzellik katarak yapı bütünlüğünü tamamlar. Geniş renk yelpazesinde Ral renk kataloğundaki bütün renkleri kapsamı altına alan eksiz oluk, yapılarınızın görünümüne yenilik kazandıracaktır. Eksiz olukların en büyük avantajı ek yerinin olmaması ve sızıntıları minimize edebilmesidir.

Yuvarlak tip olukların ek yerlerinde izolasyon maksatlı kullanılan lehim malzemesinde esneme imkanı olmadığından, yaz kış sıcaklık farklarında çatlamalar meydana getirmektedir. Bu sorun eksiz oluklarda kullanılan poliüretan mastik malzemesi ile çözülmüştür. Bu malzeme 1/10 oranında esneme kabiliyetine sahip olup, UV ışınlarından ve ısı değişimlerinden etkilenmemektedir. Dolayısı ile malzeme ek yerleri ilk günkü formunu korumakta ve sızıntı meydana getirmemektedir.

Eksiz Oluk Kesit
Eksiz Oluk Kesit Görünümü

Eksiz Yağmur oluklarında kullanılan ana malzeme ise 0.50 mm kalınlığında olup, galvaniz sac üzerine iki taraflı fırın boya uygulanarak imal edilmiştir. Malzeme her türlü hava koşullarına dayanıklı olup, sıcaktan, don olayından, doludan, kimyasal tepkimelerden etkilenmemektedir.

Oluğun üretimi tamamen müşterinin çatısından alınan ölçülere göre iş alanında gerçekleştirilmektedir. Rulo halinde özel aracımızla iş alanına taşınan ana malzeme ile yine aracımızda bulunan eksiz oluk makinemiz vasıtası ile işlenerek istenilen uzunlukta malzeme üretimini gerçekleştirmekteyiz. Köşeden köşeye ek yeri olmayacak şekilde malzeme imalatı bu şekilde mümkün olmaktadır.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.