Kenet Sistemi Nedir?

Kenet sistemin konstrüksiyona montaj şekli, bu sisteme ismini veren, estetik, uzun ömürlü ve garantili kaplama sistemini sunmasını sağlayan unsurdur. Yüzeyi delinmeden monte edilen trapezler, montajın hemen ardından elektrikli bir robot yardımı ile birbirlerine kenetlenirler. Böylece kaplamanın geçirmezliği sağlanmış olur.

Kenet çatı ve cephe sistemi olmak üzere iki farklı uygulama türü bulunmaktadır.

Kenet Çatı Sistemi

Kenet Çatı Sistemi

Kenet çatı, klasik çatı kaplama malzemeleri olan kurşun, bakır veya alüminyum gibi kaplama malzemelerinin farklı teknolojik uygulamalarla çatı konstrüksiyonunda kullanılmasıdır. Kenet çatıKenet çatı makinası ile istenilen boylarda üretilerek çatı ve cephelerde sacların çatı yüzeyine sabit veya hareketli klipsler yardımıyla montajlanarak uygulanmasıdır.  En az % 5 eğimli çatılarda bile % 100 sızdırmazlık sağlamasından dolayı en güvenilir ve en çok tercih edilen çatı kaplama türüdür. Metal bazlı olması sebebiyle %100 oranında su sızdırmazlığı sağlaması, bütün çatı projelerine uygulanabilmesi ve istenilen boyda üretilmesi gibi avantajlarından dolayı çok talep gören bir çatı kaplama türüdür. Kenet çatılarda kullanılan metal malzemelerin kalınlığı 0,50 ila 0,70 mm arasında değişkenlik gösterir.

Kaplama başlangıçları, köşe birleşimleri, mahya birleşimleri ve bitişlerinin çok dikkatle yapılması gerekir. Geniş alanlı çatılarda ve dairesel yapılarda sorunsuz ve fonksiyonel uygulama imkanı veren kenet çatı, trapez kenet ve düz kenet olarak iki türde üretilmektedir. Vida kullanmayı gerektirmeyen, birbiri içine girerek kenetlenen özelliği sebebiyle kenet çatı adı verilen bu sistem su sızıntısı sorununu da tamamen ortadan kaldırmaktadır. Geniş alanlı çatılarda en büyük sorun olan parça birleşim yerlerinden su sızıntısı kenet çatı sistemi ile tamamen önlenebilmektedir.

Kenet Çatı, güçlü rüzgar ve fırtınalara karşı direnci mükemmel, darbelere dayanıklı, bakım gerektirmeyen, su sızdırmayan, uzun ömürlü metal çatı bir kaplama sistemidir. Tonoz, kubbe, beşik ,zarf çatı vb. gibi tüm çatı projelerine uygulanabilirliği nedeniyle mimari projelere sınırsız özgürlük sağlar. Ayrıca güneş enerji panellerinin montajı çatı delinmeden yapıldığı için birçok fabrika, imalathane vs. kenet çatıyı tercih etmektedir.

Kenet Cephe Sistemi

KSD 25 / X Cephe Uygulamaları

Sandviç Düz Kenet Sistem Cephe

Isı ve ses izolasyonu gerektirmeyen çelik konstrüksiyon veya betonarme prefabrik yapılarda cephe kaplaması olarak kullanılır. Çelik kuşak, 25/1000 D formu trapez, Taş yünü, KST 25/325 düz kenet türleri vardır.

Duvar Önünde İzolasyonlu Cephe

Betonarme veya çelik yapılarda tamirat veya yenileme işlemi için ısı izolasyonlu veya ısı izolasyonsuz olarak kullanılır. Sıvalı tuğla duvar, Çelik kuşak, Taş yünü, KST 25/325 düz kenet türleri vardır.

Tek Kat Cephe

Çelik veya betonarme prefabrik yapılarda dış yüzey kaplaması olarak kullanılır.  Sıvalı tuğla duvar, Çelik kuşak, KST 25/325 düz kenet türleri vardır.

Kenet çatı ve cephe kaplama fiyatlarımız ve diğer hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için +90 530 325 5026 (Ömer ALTAN), +90 507 556 2181 (Yunus ALTAN), +90 507 241 3074 (Adem ALTAN), +90 312 334 2463 (OFİS) numaralı telefonlarımızdan bize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Kenet Çatı Uygulaması Çalışmalarımız

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.